español  česky 

rozšířené vyhledávání

Konzulární oddělení | kontakty

Konzulární oddělení je otevřeno pro veřejnost pondělí–čtvrtek od 10 do 13 hod. S výjimkou nouzových případů je třeba předem telefonicky nebo e-mailem sjednat schůzku. V mimopracovní době a ve dnech volna je k dispozici nouzová linka.

Na konzulárním oddělení (KO) v Madridu můžete vyřídit konzulární agendu (cestovní a osobní doklady, matriku, státní občanství ČR, ověřování a apostilu, CzechPOINT, volby). Doporučujeme pročíst si informace uvedené ve zmíněných sekcích před kontaktováním konzulátu.

Vízová agenda je od 1. 5. 2023 přesunuta na Generální konzulát ČR v Drážďanech a není nadále zajišťována konzulárním oddělením v Madridu.

 

Úřední hodiny

Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí–čtvrtek, 10.00–13.00 hodin

KO 8.30–10.00 10.00–13.00 14.00–17.00
po Otevřeno pro veřejnost (po sjednání schůzky)
út Otevřeno pro veřejnost (po sjednání schůzky)
st Otevřeno pro veřejnost (po sjednání schůzky)
čt Otevřeno pro veřejnost (po sjednání schůzky)
= pouze telefonické konzultace, konzulární oddělení zavřeno pro veřejnost


Jednoznačně je preferována návštěva KO na základě předem sjednané schůzky, jinak se žadatel vystavuje riziku čekání či odmítnutí.

Objednejte se, prosím, telefonicky (při zanechání hlasové zprávy nezapomeňte nadiktovat své telefonní číslo, abychom se Vám mohli ozvat zpět) nebo e-mailem.

Upozornění: Obecně platí, že KO ZÚ je uzavřeno ve dnech českých státních svátků a otevřeno ve dnech španělských svátků (honorární konzuláty se naopak řídí místními svátky).

 

Kontakty 

Telefon: +34 91 353 18 97 / +34 91 353 18 96 / +34 91 353 18 80 [ústředna]
➔ Odpovídáme na hovory po–čt mezi 8.30–10.00 a 15.00–17.00 hod.
E-mail: madrid.consulate@mzv.gov.cz
Soc. sítě: KO nevyužívá sociální sítě ke komunikaci s veřejností.


Při běžných dotazech či konzultacích uvítáme, když budete volat mimo úřední hodiny konzulátu (tedy jindy než od 10.00 do 13.00 hod.), kdy se konzulární personál věnuje osobním schůzkám a mnohdy nemůže telefonické hovory zodpovědět.

Jazyk komunikace: Při komunikaci s konzulárním oddělením lze využít češtinu i španělštinu.

 

Kde nás najdete

Konzulární oddělení se nachází na adrese Avda. de Pío XII, 22-24, 28016 Madrid (zobrazit na samostatné mapě). Pro přístup na konzulát je určena brána po pravé straně od hlavního vstupu na velvyslanectví (zobrazit bránu), jež je označena plaketou konzulárního oddělení.

Spojení autem, taxi, ale i hromadnou dopravou: konkrétně metrem (linka 9, stanice Pío XII, výstup C/ Manuel Montilla; zobrazit mapu linek metra) a autobusy (linky 16, 29 a 150). Z madridského letiště Barajas se k nám MHD dostanete do 40 minut (zobrazit trasu) metrem (linka 8, do stanice Colombia) s přestupem na autobus (linka 29, do zastávky Pío XII – Comandante Franco).


 

Nouzová linka pro občany ČR ⚠︎︎

V mimopracovní době (16.30–8.30 hod.) a ve dnech volna je v provozu pohotovostní služba, na níž se mohou obrátit občané ČR, kteří se na území Španělska či Andorry ocitnou v nouzi. Jedná se především o naléhavé případy ztráty/odcizení cestovních dokladů, hrozí-li zmeškání letu, autonehod, hospitalizací, úmrtí, zadržení policií apod.

Telefon: +420 222 264 234
(Prosíme, nezneužívejte toto číslo k žádostem o běžné informace, které nesouvisejí s naléhavými případy nouze, a obraťte se na nás v pracovní době.)


V případě nouze se lze rovněž obrátit na honorární konzuláty ČR ve Španělsku (BarcelonaBenidormBilbaoGijónMarbellaPalma de MallorcaTenerife). Informace, s jakým dotazem či problémem se na jednotlivé honorární konzuláty lze obrátit, naleznete ve článku Činnost honorárních konzulátů ČR ve Španělsku.

 

[ español | česky ]

 

SIS – Schengenský informační systém

Co je Schengenský informační systém (SIS)? více ►

Vzdání se dočasné ochrany ukrajinských občanů v zahraničí

thumb

Ukrajinští občané, kterým byla udělena dočasná ochrana v ČR, mohou požádat o vzdání se této ochrany v zahraničí, a to prostřednictvím zastupitelských úřadů. více ►

Přístupnost konzulárního oddělení

thumb

Informace pro osoby se sníženou schopností pohybu. více ►

Zpracování a ochrana osobních údajů na MZV ČR

gdpr

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky pří plnění svých úkolů zpracovává a chrání osobní údaje v souladu s jeho povinnostmi vyplývajícími z platných právních předpisů, týkajících se zpracování a ochrany osobních údajů. více ►