Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pomoc samoživitelkám z Mali

 

Konflikty, sucho, povodně, vysídlení, nerovné postavení žen. To vše je realita současného Mali, která dopadá nejhůře na ty nejohroženější-matky samoživitelky, děti a další ohrožené skupiny. Podle statistik žije v zemi 9 z 10 lidí pod hranicí chudoby.

Po ničivých záplavách v roce 2020 bylo třeba v první chvíli poskytnout lidem krizovou pomoc. Následně je třeba pomoci s obnovou hospodářství a nastartováním ekonomiky.

Humanitární organizace CARE s přispěním Ministerstva zahraničních věcí pomáhá v regionu Ségou ženám, které se ocitly samy s dětmi bez přístřeší a bez prostředků. Jelikož v zemi platí, že ženy nemohou vlastnit půdu, je těžké pro vysídlené matky získat zdroj obživy. Mohou ale například obchodovat, proto CARE zavedl pomoc ve formě příspěvku na nákup zboží, které potom ženy prodávají na trhu a mohou tak postupně získat zdroj příjmu pro sebe a své rodiny.

Další formou pomoci je zdarma poskytované osivo, nářadí, hnojivo a školení v oblasti udržitelného zemědělství či chovu hospodářských zvířat.

Česká republika tak v rámci humanitární pomoci poskytované do zahraničí pomáhá stabilizovat nejzranitelnější obyvatele Mali.

Více o projektu se můžete dočíst na webu realizátora ZDE

Pomoc samoživitelkám v Mali

Pomoc samoživitelkám v Mali

 

.