česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Evropská hospodářská komise OSN
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR na Regionálním fóru pro udržitelný rozvoj představila projekt Ceny SDGs

S finanční podporou ČR se 6. dubna uskutečnilo Regionální fórum pro udržitelný rozvoj (RFSD) v regionu Evropské hospodářské komise OSN (EHK). ČR na Fóru představila projekt Ceny SDGs.

Česká republika dlouhodobě dosahuje dobrých výsledků v implementaci Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a v mezinárodním srovnání se doposud umisťuje v první patnáctce. Ekonomické důsledky pandemie a ruské invaze na Ukrajinu však mohou dosavadní trend ohrozit. Výzvou z hlediska schopnosti investovat do implementace SDGs veřejné finance je mj. otázka sociální soudržnosti, zejména s ohledem na energetickou chudobu, rovnost pohlaví, nárůst ohrožených domácností a péče o válečné uprchlíky z Ukrajiny.  

Na okraj RFSD představila ČR projekt Ceny SDGs, který má jednak rozšiřovat povědomí o SDGs a problematice udržitelného rozvoje obecně a zároveň motivovat a zapojit soukromý sektor do implementace SDGs. Příkladem firem zapojených do projektu je i Google Czech Republic, jejíž zástupce představil mj. problematiku boje proti dezinformacím na internetu, resp. upozornil na riziko zvyšování digitální nerovnosti, které pandemie COVID-19 prohloubila.   

RFSD