english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání

Registrace občanů ČR

Občané ČR, kteří se dlouhodobě ( popřípadě i krátkodobě ) zdržují v Japonsku, se mohou zaregistrovat na velvyslanectví ČR v Tokiu vyplněním jednoduchého formuláře. V případě živelných katastrof či jiných mimořádných situací velvyslanectví ověří, zda jsou mimo nebezpečí.

Občané ČR, kteří se zdržují v Japonsku, se mohou zaregistrovat na Velvyslanectví ČR v Japonsku vyplněním jednoduchého formuláře. V případě živelných katastrof či jiných mimořádných situací velvyslanectví ověří, zda jsou mimo nebezpečí a komunikuje s příbuznými nebo dalšími určenými osobami v ČR.

Postup

1. Hodláte-li se osobně dostavit na velvyslanectví, domluvte si prosím nejprve datum a přesný čas, kdy se na velvyslanectví přijdete zaregistrovat. Jestliže zamýšlíte navštívit konzulární úsek ve stanovených konzulárních hodinách, není třeba si schůzku předem domlouvat.

2. Až se dostavíte na velvyslanectví, nezapomeňte si s sebou přinést doklad totožnosti, například cestovní pas.

3. Registraci je možné zaslat také poštou, faxem nebo elektronickou poštou. Po vytištění, vyplnění a podepsání formulář ( stáhnout ) odešlete běžnou poštou na adresu velvyslanectví. Popřípadě formulář vyplňte na počítači a zašlete jako přílohu na naší e-mailovou adresu, přičemž do políčka "subject" napište "pro konzulární úsek - registrace" .

 

přílohy

Registrace občanů ČR 22 KB DOC (Word dokument) 22.10.2008