македонски  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení vízových služeb

 
S účinností od 23. srpna 2021 Velvyslanectví ČR ve Skopji může nabírat veškeré žádosti o víza a pobytové tituly od "očkovaných osob" (dle definice v Ochranném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR). Občany Republiky Severní Makedonie a Kosova, kteří očkování nejsou, mohou požádat o vízum jen v případech omezených dle Ochranného opatření.
 

Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření. Při návštěvě konzulátu se bude vyžadovat dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Bude omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Snahou Ministerstva zahraničních věcí je znovu umožnit příjezd těm cizincům, kteří k cestám a pobytu v ČR potřebují vízum. Zároveň ovšem uprostřed pokračující pandemie nebude možné vyjít vstříc všem žadatelům, kteří by o podání žádosti měli zájem. Velvyslanectví ČR ve Skopji je při dodržení protiepidemiologických opatření aktuálně kapacitně schopen přijmout 20 žádostí o víza nebo pobyty týdně.

V souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace žadatelé nebudou vpuštění do prostor velvyslanectví, pokud budou projevovat klinické příznaky respiračního onemocnění (zvýšená tělesná teplota, suchý kašel, dušnost, apod.), pokud nepředloží PCR test na stanovení přítomnosti viru SARS-COV-2 ne starší než 72 hodin. 

Více informace naleznete na odkaz: Ochranné-opatření-–-stanovení-podmínek-pro-vstup-na-území-ČR-s-účinností-od-11.-9.-2021.pdf (mzcr.cz)

Ostatní žadatele, mohou požádat o vízum pouze v částečném režimu (viz část III): VÍZA: Otevřené/uzavřené konzuláty, rozsah služeb | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)