па-беларуску  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Interlacto spol., s.r.o.
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zástupci běloruských mlékáren se v ČR zajímali o české technologie

V reakci na oficiální účast českých firem na Mezinárodní specializované zemědělské výstavě „BELAGRO“ v Minsku se v říjnu uskutečnila incomingová mise zástupců běloruských mlékáren. Cesta byla financována v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie s cílem propojení českých firem s běloruskými zájemci o dodávky technologických zařízení.

Za doprovodu zástupce Ministerstva zemědělství ČR a Ministerstva zahraničních věcí delegace navštívila přední podniky v segmentu mlékárenství a jednala s náměstkem ministra zemědělství Pavlem Veselým. Tématem cesty byla potřeba modernizace běloruských mlékáren a možné zapojení českých technologií. 

Podpora v rámci ekonomické diplomacie pomáhá prohlubovat kontakty mezi českými a běloruskými firmami a navázat tak na významnou tradici v dodávání českých technologií na běloruský trh. V souvislosti s tímto záměrem je uskutečnění incomingové mise logickým krokem k podpoře konstruktivního obchodního dialogu na obou stranách, na který by v červnu příštího roku mohla navázat cesta ministra zemědělství ČR Miroslava Tomana za účelem nápomoci při realizaci konkrétních projektů.

 

Autor: Ivan Galat, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Minsku