па-беларуску  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání

Jak najít obchodního partnera

Snahou EÚ je nasměrovat české společnosti (respektive jejich marketingová oddělení) na místa a zdroje, kde mohou vyhledat nebo získat obchodní kontakty.

Databáze běloruských firem

V sekci "Důležité kontakty, odkazy" naleznete odkazy na on-line databáze běloruských firem, kde lze samostatně vyhledat firmy potřebného profilu. Postupně zde budou přidávány další odkazy na seznamy firem řazených dle velikosti, oborů nebo regionů.

Možní partneři

Stejně jako i v jiných zemích, lze při vyhledávání potenciálních obchodních partnerů využít služeb místní Běloruské obchodně-průmyslové komory, která má v každém regionu země vlastní oddělení. Pro vypracování oborových studií a marketingových průzkumů lze rovněž využít služeb Národního centra marketingu a konjunktury cen.

Poptávky, investiční projekty

Běloruské poptávky a investiční projekty zaslané na EÚ nebo prostřednictvím poptávkového formuláře CzechTrade jsou publikovány na teritoriální stránce BusinessInfo.cz, konkrétně v části Aktuální exportní příležitosti – Bělorusko. Ucelené investiční projekty za jednotlivá města, regiony, obory jsou prezentovány v sekci „Důležité kontakty, odkazy“

Zveřejnění Vašeho zájmu na stránkách

Českým firmám, které hledají obchodního partnera v Bělorusku nabízíme zdarma půlroční zveřejnění nabídky na ruskojazyčných stránkách zastupitelského úřadu, konkrétně v sekci „Nabídky českých firem“. Pokud máte o tuto službu zájem, zašlete na e-mailovou adresu commerce_minsk@mzv.cz informace v následujícím členění (POZOR jen v ruském jazyce!):
-         stručný popis produktu
-         koho hledáte (zástupce, distributora, přímé dodávky, společný podnik, jiné)
-         kontaktní osoba (jméno, telefon, email, jazyk pro komunikaci)
-         webová stránka české společnosti

Nabídky s neúplným sdělením nebo v jiném než ruském jazyce nebudou publikovány.