Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Vzdělávací program pro krajany

 

vzdělávací program pro krajany je realizací Programu podpory českého kulturního dědictví na nadcházejících pět let, který schválila vláda České republiky usnesením č. 926 z 14. září 2020.

Program navazuje na tři předchozí pětileté cykly (2006 až 2010, 2011 až 2015 a 2016 až 2020). Na jeho naplňování se podílejí Ministerstvo zahraničních věcí (MZV), Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT)  a  částečně i Ministerstvo zdravotnictví (MZdr).

Program je zaměřen zejména na podporu  vzdělávacích aktivit směrem ke krajanům ( stipendia, jazykové kurzy češtiny, kurzy metodiky výuky, atd.) a dále na výuku českého jazyka a literatury v zahraničí (učitelé u krajanů, lektoráty na zahraničních univerzitách). Důležitou součástí programu je podpora výuky českého jazyka u poskytovatelů vzdělávání v zahraničí - České školy bez hranic a škol podobného typu.

Podrobnosti o všech výše uvedených možnostech naleznete v článcích níže.

Možnosti studia v ČR

Informace o kurzu českého jazyka pro krajany, semestrálních studijních pobytech na veřejných vysokých školách v ČR a o kurzu metodiky výuky českého jazyka. více ►

.