Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Radio Prague International – vysílání Českého rozhlasu do zahraničí

 

Ministerstvo zahraničních věcí financuje rozhlasové vysílání do zahraničí jako součást svých státně-propagačních a informačních aktivit. Vysílání do zahraničí naplňuje koncepci zahraniční politiky v oblasti veřejné diplomacie a péče o krajany.

Vysílání do zahraničí má v českém prostředí dlouhou tradici, funguje od roku 1936. Jeho cílem je poskytovat kvalifikované a objektivní informace o politickém, ekonomickém, kulturním a celospolečenském vývoji v ČR v souladu s koncepcí zahraniční politiky České republiky. Odpovědnost za obsahovou náplň vysílání nese Český rozhlas, který provozuje vysílání do zahraničí na základě objednávky. Poradním orgánem MZV jakožto gestora vysílání je tzv. Konzultační rada. 

Vysílání ČR do zahraničí je realizováno v půlhodinových pořadech v angličtině, němčině, francouzštině, španělštině, češtině a ruštině. Pořady jsou v textové a zvukové podobě šířeny prostřednictvím internetu www.radio.cz, přes satelit, prostřednictvím partnerských rozhlasových stanic ve světě a v Praze na 92.6. FM. Radio Praha spolupracuje se subjekty, které se rovněž zabývají propagací ČR v zahraničí, jako jsou Česká centra a Czechtourism.

Zvláštní důraz je kladen na krajanské komunity a zahraničí. Radio Praha provozuje speciální stránky pro Čechy v zahraničí www.krajane.net a spolupracuje s krajanskými rozhlasovými stanicemi ve světě.

 


 

Kontakty:

Radio Prague International
Vinohradská 12
120 99 Praha 2

web: www.radio.cz, mail: cr@radio.cz
tel.: +420 221 552 901
fax: +420 221 552 903

.