Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Užitečné odkazy

 

Odkazy na stránky, které je dobré mít po ruce.

Užitečné informace pro Čechy žijící v zahraničí - webové stránky, které na jednom místě shrnují užitečné informace jednotlivých českých ministerstev a úřadů relevantní pro české občany a krajany žijící v zahraničí.

Dům  zahraniční spolupráce – příspěvková organizace, zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, zajišťuje školské, vzdělávací a další styky se zahraničím
.

 

Česká centra příspěvková organizace MZV ČR prosazující českou kulturní scénu na mezinárodním poli a posilující dobré jméno ČR ve světě. Česká centra mají rozsáhlou síť poboček v řadě světových metropolí a větších měst.

České školy bez hranic nabízejí výuku češtiny a českých reálií pro děti ve věku od 18 měsíců do 15 let za hranicemi ČR jako doplnění každodenního vzdělání, které děti českého původu získávají v zahraničních školách.


Radio Prague International – rozhlasové vysílání z ČR do zahraničí v češtině, ale např. i v angličtině, španělštině nebo ruštině. Přímý poslech přes internet nebo satelit. Vysílání přebírá řada zahraničních krátkovlnných stanic.


 

Krajane.net – platforma určená k získávání a výměně informací, týkajících se zahraničních Čechů.

 

Hezky česky - rozhlasový cyklus o českém jazyce

https://www.rozhlas.cz/krajane/zciziny/

 

Online kurz českého jazyka
http://ujop.cuni.cz/cdv/index_cs.php

 

 Ústav jazykové a odborné přípravy, Univerzita Karlova v Praze – dlouhodobé i krátkodobé kurzy češtiny pro krajany a cizince, online kurz češtiny, široká škála úrovní od začátečníků po aspiranty na vysokoškolské studium v češtině.

 

 

 

Publikace „Tetičko, ušijte mně kroj“

Publikace nabízí praktický návod pro šití, opravy a uchovávání krojů. více ►

.