Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Spolupráce v zemích Evropské unie

 

V rámci Evropské unie zároveň Diplomatická akademie rozvíjí úzké kontakty s dalšími prestižními vzdělávacími institucemi.

Diplomatická akademie MZV zprostředkovává diplomatickým pracovníkům Ministerstva zahraničních věcí účast na studijních programech uznávaných vzdělávacích institucí. Již tradičně mají například čeští diplomaté možnost rozšiřovat své znalosti během ročního programu na prestižní francouzské škole státní správy  ENA.

Dlouhodobě se rozvíjí i spolupráce s Diplomatickou akademií Vídeň, která každoročně hostí posluchače juniorní diplomatické přípravy MZV během jejich studijního pobytu právě ve Vídni.

Rokem 2013 zároveň došlo k posílení výměny profesorů a studentů mezi pražskou a vídeňskou Diplomatickou akademií.

Velmi úzká je i spolupráce například s Ministerstvem zahraničních věcí Spolkové republiky Německo, se kterým, v rámci projektu „Šprechtíme“ pořádá Diplomatická akademie MZV  kurzy diplomatické němčiny.

Každoročně mají čeští diplomaté také možnost zúčastnit se šestitýdenního mezinárodního programu „diplomatenkolleg“, což je platforma pro posílení dialogu a zkušeností mezi mladými diplomaty střední a východní Evropy, jižního Kavkazu, střední Asie a Číny akreditovanými v Německu. Diplomatenkolleg je společná iniciativa Spolkového ministerstva zahraničních věcí a Robert Bosch Foundation.

.