deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Meike Schrömbgens, foto: wirsel
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko v roli partnera letošního ročníku Meet the Neanderland pořádaného Průmyslovou a obchodní komorou Düsseldorf

Meet the Neanderland je již tradičním formátem pořádaným každoročně IHK Düsseldorf v okrese Mettmann. Okres Mettmann je po Kolíně n. Rýnem a Düsseldorfu místem, které generuje nejvyšší korporátní příjmy, je místem kde se koncentruje velká podnikatelská síla a kam podnikatelé rádi investují. IHK Düsseldorf pro letošní ročník uspořádala 6. června 2024 v partnerství s českým generálním konzulátem ve Velbert a tématem se stal vysoce aktuální automobilový průmysl a jeho dodavatelé. 

Významným dodavatelem automobilového průmyslu je firma Witte Automotive, která sídlí ve Velbert, letos slaví 125 let své úspěšné existence a zaměstnává po celém světě 5600 pracovníků. Jenom v Česku (Nejdek, Ostrov, Praha a Plzeň) dává práci 2000 pracovníkům jak ve výrobě, tak ve vývoji a výzkumu. Firma se specializuje na sofistikované výrobky v oblasti uzamykání a čidel, přičemž její produkce je čím dál více založená na počítačem řízených systémech a umělé inteligenci. 70 účastníků akce z řad zástupců businessu, mezinárodní komunity diplomatů v čele s doyenne konzulárního sboru Portugalkou Lídií Nabais a z řad místní i regionální samosprávy mělo příležitost seznámit se s novinkami firmy Witte a prohlédnout si její moderní provozy.

Následně proběhla prezentace české generální konzulky Kristiny Larischové, která představila Česko jako silného hospodářského partnera v srdci Evropy a předznamenala největší výzvy, kterým aktuálně automobilový průmyslu včetně široké sítě jeho dodavatelů čelí. "Česko je subdodavatelem Německa číslo jedna, pokud jde o komponenty do dopravních prostředků. Bude proto nezbytné, rozvíjet naše vzájemné silné stránky, abychom všechny výzvy geostrategické, bezpečnostní, klimatické i technologické zvládli bez ztráty konkurenceschopnosti." Panelová diskuse moderovaná Ralfem Schlindweinem z IHK Düsseldorf International byla hvězdně obsazena: prezident IHK Düsseldorf Andreas Schmitz, zemský radní okrasu Mettmann Thomas Hendele, výkonný ředitel firmy WITTE Automotive GmbH Rainer Gölz a předseda představenstva Česko-německé průmyslové a obchodní komory Bernard Bauer diskutovali místy velmi kontroverzní otázky nutné transformace současného světa automobilové branže. Nevyhýbali se ani otázkám možnosti zavedení cel na čínské státem subvencované výrobky, přičemž se většinou shodovali na potřebě se clům a následným obchodním válkám vyvarovat.

Český generální konzulát společně se zastoupeními CzechInvest a CzechTrade děkuje všem partnerům za skvělou spolupráci a obsahově podnětnou diskusi, kterou je možno dále rozvíjet. Meet the Neanderland 2024 byla skvělou příležitostí prezentovat silné stránky Česka jako tradiční průmyslové a vědomostní destinace s velkým potenciálem.

Galerie


"meet the neanderland 2024"