Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Ministr Lipavský navštíví Slovensko
Foto: ©MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr Lipavský navštíví Slovensko

(Archivní článek, platnost skončena 17.06.2024 / 18:00.)

Kdy: 18.06.2024 - 21:00 , Kde: Bratislava, Slovensko

Ministr zahraničních věcí Jan Lipavský v úterý 18. června 2024 navštíví Slovensko. V Bratislavě bude jednat se svým protějškem Jurajem Blanárem. Odpoledne se sejde s pověřeným předsedou slovenského parlamentu Peterem Žigou, místopředsedou vlády a ministrem obrany Robertem Kaliňákem a novým prezidentem Peterem Pellegrinim.
 

Program ministra Lipavského začne položením věnců u památníků Milana Rastislava Štefánika a Tomáše Garriguea Masaryka. Šéf české diplomacie poté bude jednat se slovenským ministrem Blanárem o česko-slovenských vztazích, současné situaci na Ukrajině, aktuálních bezpečnostních otázkách a agendě týkající se Evropské unie.

Odpoledne se ministr sejde v historické budově Slovenské národní rady s Peterem Žigou, který je pověřený jejím vedením od té doby, co byl Peter Pellegrini zvolen novým prezidentem. Ministr Lipavský se poté přesune na úřad vlády, kde bude jednat s místopředsedou slovenské vlády a ministrem obrany Robertem Kaliňákem. Odpolední část programu završí návštěva nové slovenské hlavy státu Petera Pellegriniho v prezidentském paláci.

.