english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tokio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České a evropské firmy a klastry představily své technologie japonským partnerům

Dne 19. 6. 2024 proběhl na Velvyslanectví České republiky v Tokiu workshop více než dvaceti českých, evropských a japonských firem a klastrových organizací. Akce se uskutečnila v rámci projektu Evropské unie PIMAP 4 Sustainability a mise, kterou do Japonska zorganizoval Moravský letecký klastr ve spolupráci s českým velvyslanectvím a evropskými partnery. Jejím cílem bylo navázat a rozvíjet bilaterální partnerství v oblastech letectví, kosmonautiky, fotoniky, pokročilé výroby a pokročilých materiálů. 

V rámci evropského projektu PIMAP 4 Sustainability se mise do Japonska zúčastnilo 16 českých a dalších evropských firem a klastrových organizací, konkrétně se jednalo o: MGM COMPRO, Winsepower, CERMAK Aero, Iguassu Software Systems, ONE3D, Space Manic, Innovation Partners, Lentis, Chipmetrics, Intellimech, Czech Aerospace Cluster, ALPHA-RLH, AFIL, Photonics Finland, RI.SE a PRODUTECH.

Mise organizovaná Moravským leteckým klastrem navštívila veletrh Manufacturing World Tokyo 2024 a absolvovala jednání s JETRO a EU-Japan Center for Industrial Cooperation k možnostem podpory evropských firem na japonském trhu.

Pomyslným vrcholem programu však byl workshop s pozvanými japonskými firmami, který se konal na českém velvyslanectví. V jeho průběhu prezentovali svoje technologie a služby nejen účastníci mise, ale také přítomné japonské (Kanematsu, Rigaku, IHI Aerospace) a jedna americká firma (Axiom Space). Součástí programu byla rovněž prezentace zástupce Delegace EU v Tokiu, který uvedl aktuální stav odbourávání obchodních překážek mezi EU a Japonskem prostřednictvím Dohody o hospodářském partnerství (EPA), u které tento rok uplynulo pět let od jejího vstupu v platnost.

Prezentace:
MGM COMPRO (PDF, 17 MB)
Winsepower (PDF, 440 KB)
Čermák Aero (PDF, 757 KB)
Iguassu Software Systems (PDF, 5 MB)
ONE3D (PDF, 627 KB)
Spacemanic (PDF, 679 KB)
NouiLife (PDF, 2 MB)
Lentis Technologies (PDF, 554 KB)
Chipmetrics (PDF, 669 KB)
Intellimech (PDF, 775 KB)
Czech Aerospace Cluster (PDF, 760 KB)
ALPHA_RLH (PDF, 2 MB)
AFIL (PDF, 2 MB)
PhotonicsFinland (PDF, 6 MB)
RI.SE (PDF, 478 KB)
PRODUTECH (PDF, 3 MB)

Galerie


PIMAP 4 Sustainability EU Mission