Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek na konferenci českých škol v Itálii

 

V sobotu 27. února 2016 se v Neapoli uskutečnilo již 4. setkání českých škol v Itálii s názvem Rozvoj jazykové a kulturní úrovně žáků českých škol v Itálii. Tradiční setkání zorganizoval v letošním roce Česko-italský kulturní spolek Bohemia ve spolupráci s Honorárním konzulátem České republiky v Neapoli a Městským úřadem v Neapoli.  

Setkání, seminář a workshop učitelů českých škol se konaly v prostorách Honorárního konzulátu a  přilehlého kostela San Severo al Pendino, kde byla také instalována a oficiálně zahájena výstava „Putování kašpárka Pimprlete“.

Čtvrté setkání českých škol v Itálii zahájila velvyslankyně ČR v Itálii Hana Hubáčková a honorární konzul v Neapoli Angelo Ruoppola. V samostatných blocích se postupně představilo pět Českých škol z Milána, Boloně, Florencie, Říma a Neapole.

V průběhu setkání postupně vystoupili  předseda Stálé komise Senátu PČR pro krajany Tomáš Grulich, ředitel zahraničního odboru MŠMT Ladislav Bánovec, zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti Jaroslav Kantůrek, místopředsedkyně České školy bez hranic o.s. Iva Jírovská a Jitka Kendíková, ředitelka  ZŠ a Gymnázia J. Gutha-Jarkovského.

České školy v Itálii mají v současné době zapsaných více než 100 žáků a evidují další zájemce včetně předškolních dětí. Spolupracují i v rámci mezinárodních projektů jako jsou putovní výstavy, časopis Krajánek nebo soutěž „Děti píší knihu“. Většina českých škol v Itálii vznikla v rámci a i nadále úzce spolupracuje s tradičními krajanskými spolky (Asociace Praha –Řím, ARCA Florencie, Bohemia Neapol, Lucerna Bologna aj.).

 

České školy Neapol 2016

České školy Neapol 2016

.