Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pozvánka k účasti na dětském krajanském táboře 2023 v Praze a středních Čechách

 

MZV pořádá v létě 2023 tábor pro děti z řad české krajanské komunity v Poděbradech s intenzivní odbornou výukou českého jazyka  v centru Prahy ve spolupráci s partnery (Hejtmanstvím Středočeského kraje, Gymnáziem J. Gutha-Jarkovského v Praze, Ústavem jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy, Národní radou Čechů na Ukrajině, Pomocí od srdce, Sokolem Poděbrady a dalšími).

Tábor je určen pro děti krajanů ve věku 12 až 16 let s aspoň základní znalostí jazyka. Kromě možnosti osvojit si lépe češtinu v českém prostředí mají děti jedinečnou příležitost seznámit se svými vrstevníky, kteří sice pochází z jiného konce světa, avšak mají společné české kořeny. Kapacita tábora je 40 dětí, převážná většina z nich přijede v roce 2023 z české komunity na Ukrajině.

Tábor se uskuteční v termínu 16.26. července 2023. Ubytování se nachází v internátní střední škole v Poděbradech, výuka bude probíhat na Gymnáziu Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze. Součástí programu jsou samozřejmě i volnočasové aktivity, výlety a návštěvy českých kulturních institucí. Plná penze a doprava bude zajištěna.

Odhadované náklady na dítě jsou 10.500 Kč, které mohou být uhrazeny s asistencí krajanského spolku. Vyjádření zájmu o účast prosíme zasílat na adresu zkz@mzv.cz v příštích dnech (nejpozději do pátku 26. května 2023). Případné další dotazy zodpovíme písemně nebo telefonicky (+420 734 362 662).

 

Oddělení pro krajanské záležitosti

Ministerstvo zahraničních věcí ČR

.