Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Součástí akce bylo vyhlášení ceny pro knihovnu krajanských spolků
Foto: ©MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hravá knihovnička České školy v Řezně získala v ČR cenu za mimořádný počin školních knihoven

 

Zmocněnec pro krajanské záležitosti Jiří Krátký se v pondělí 17. dubna 2023 zúčastnil akce  pořádané Národním pedagogickým muzeem a knihovnou J. A. Komenského, které udělily ocenění v 30. ročníku ceny Kniha dětského srdce, cena V. F. Suka.

Cílem Ceny je zjistit, které knihy minulý rok děti nejvíce zaujaly, a  ocenit jak hodnotná literární díla vydaná v roce 2022 pro děti a mládež, tak mimořádné počiny školních knihoven. Cena upozorňuje pedagogickou komunitu i veřejnost na nové tituly v této oblasti literatury a zároveň odráží čtenářské preference dětí. Děti hlasují pro knihu, kterou v roce 2022 přečetly, bez ohledu na rok vydání knihy.

Soutěž se vyhlašuje ve čtyřech kategoriích a mohly se do ní zapojit i knihovny krajanských spolků ze zahraničí. Z nich si cenu odnesla Hravá knihovnička České školy v Řezně,u níž odborná porota ocenila i vysoké osobní nasazení při hledání a řešení prostor pro vznik a fungování knihovny. Ten se našel nakonec v prostorách rodinného domu, který krajanka pro tento účel poskytla. Knihovna se stala místem přirozeného komunitního setkávání rodičů a dětí v českém jazyce.

Cena je udílena pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Vladimíra Balaše, který se akce konané ve Vzducholodi Gulliver Centra současného umění DOX i osobně zúčastnil.

galerie

230417_Kniha dětského srdce, cena V. F. Suka 2023

.