Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Slavnostní zahájení nového ročníku DA 2017
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní zahájení nového ročníku DA 2017

 

Přivítáním nových posluchačů byl dne 20. února 2017 slavnostně zahájen nový ročník Diplomatické akademie MZV ČR (DA). Celkem 8 posluchačů DA přivítali státní tajemník MZV ČR pan Petr Gajdušek a ředitelka DA paní Věra Jeřábková.
 

Během následujících tří měsíců čeká posluchače intenzivní diplomatická příprava, která zahrnuje získávání znalostí mezinárodních vztahů, ekonomie, mezinárodního práva, bezpečnosti a dalších oblastí spojených s praktickým fungováním české zahraniční politiky. Dále se také seznámí s fungováním jednotlivých sekcí ministerstva a budou mít možnost debatovat se zkušenými diplomaty a předními experty na mezinárodní vztahy. Nebudou chybět ani kurzy negociačních, prezentačních nebo komunikačních dovedností.

Novinkou je, že posluchači DA budou již od prvních týdnů pravidelně docházet na stáže na jednotlivé odbory MZV ČR, což pomůže jejich plnému zapojení do práce na ministerstvu po absolvování základní přípravy. Stejně jako v minulých ročnících v plánovaném programu nechybí kurz zaměřený na zvládání krizových situací a také praktická stáž na zastupitelském úřadě ČR v zahraničí. Příprava bude završena vykonáním úřednické zkoušky a obhajobou závěrečné písemné práce.

 

Slavnostní zahájení nového ročníku DA 2017 II
Slavnostní zahájení nového ročníku DA 2017 III

 

.