français  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dvojí zdanění

 

Základní informace o problematice zamezení dvojímu zdanění příjmů naleznete v sekci Práce a důchod na portálu Vaše Evropa, kde jsou dva články: Daně ze zahraničních příjmů a Dvojí zdanění.

Přehled platných smluv o zamezení dvojímu zdanění, které uzavřela Česká republika, naleznete na portálu Ministerstva financí ČR či na portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz. Zde je k dispozici i odkaz na text Smlouvy mezi vládou České republiky a vládou Francouzské republiky o zamezení dvojího zdanění a zabránění daňovému úniku v oboru daní z příjmu a z majetku (Sb.m.s. č. 79/2005 Sb.). Na portálu Ministerstva financí ČR jsou též k dispozici pokyny k uplatňování uvedené smlouvy (D-291 a  Sdělení k Pokynu č. D-291.

Francouzský text smlouvy byl publikován nařízením vlády (Décret n° 2005-890 du 27 juillet 2005) a lze jej nalézt ve francouzské elektronické sbírce zákonů Legifrance.gouv.fr a dále na portálu francouzské daňové správy IMPOTS.GOUV.FR v článku Les conventions internationales.

Dále je případně možné využít služeb daňového poradce. Českého daňového poradce se znalostí francouzského jazyka v určitém kraji lze nalézt na portálu Komory daňových poradců zaškrtnutím specializace "Mezinárodní zdanění".

Francouzského daňového poradce v určitém městě lze nalézt zaškrtnutím volby specializace „Droit fiscale et douanier“ ve vyhledávači na portálu francouzské advokátní komory.

 

Další užitečné odkazy


Francouzský daňový systém