Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

završení přípravy 2016
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Posluchači DA 2016 završili intenzivní teoretickou přípravu

 

Posluchači DA MZV ČR úspěšně dokončili první část diplomatické přípravy, kterou zahájili v říjnu 2016. Od ledna tohoto roku se již plně zapojují do práce na jednotlivých odborech MZV ČR.

Během uplynulých tří měsíců juniorní diplomaté získávali bližší znalosti o praktickém fungování české zahraniční politiky a seznamovali se s činnostmi jednotlivých sekcí ministerstva. O české diplomacii debatovali se zkušenými diplomaty v rámci MZV ČR či jiných relevantních institucí. Setkali se s mnoha předními experty na mezinárodní vztahy, například s ředitelem Ústavu pro mezinárodní vztahy Petrem Kratochvílem, s ředitelem zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynkem Kmoníčkem a s profesorem Ivo Šlosarčíkem z Fakulty sociálních věd UK.

Intenzivní teoretická příprava se také zaměřila na administrativní aspekty spojené se zahraniční službou. Administrativní část všichni posluchači pomyslně završili úspěšným vykonáním obecné a zvláštní části úřednické zkoušky.

Před ukončením všeobecné diplomatické přípravy posluchače ještě čeká série odborných přednášek, závěrečná písemná práce a praktická stáž na zastupitelském úřadě ČR v zahraničí.

završení přípravy 2016 II
.