tiếng việt  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kvóty pro ekonomickou migraci

Vláda ČR s účinností od 1. 9. 2019 v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílené ekonomické migrace rozhodla o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání, a to svým nařízením Vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019. S účinností od 1. 7. 2021 vešla v platnost aktualizace kvót, a to nařízením Vlády ČR č. 233/2021.
 

Pro Velvyslanectví České republiky v Hanoji byla s účinností od 1. 9. 2019 stanovena roční kvóta Ø žádostí o dlouhodobé vízum za účelem podnikání. Z pobytových oprávnění byla s účinností od 1. 7. 2021 stanovena roční kvóta  200 žádostí o zaměstnanecké karty v Programu klíčový a vědecký personál, a Ø žádostí o zaměstnanecké karty mimo výše uvedený Program. Kvóty jsou nepřekročitelné, tj. zastupitelský úřad nesmí přijmout žádnou žádost nad počet stanovený nařízením Vlády.

Na základě výše uvedených nařízení Vlády zastupitelský úřad ČR v Hanoji není oprávněn přijímat žádosti o dlouhodobá víza za účelem podnikání a je oprávněn přijímat žádosti o zaměstnanecké karty pouze v Programu klíčový a vědecký personál.