česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - cestování na Slovensko a návrat do ČR bez omezení

Dnem 6.4.2022 byla zrušena vyhláška upravující režim vstupu na Slovensko. Vstup na Slovensko je volný bez povinnosti registrace v systému ehranica, prokazování bezinfekčnosti nebo karantény.
 

VSTUP NA ÚZEMÍ SLOVENSKA

Dnem 6.4.2022 byla zrušena předchozí vyhláška upravující povinnosti spojené s pandemií COVID-19 při vstupu na Slovensko. Při vstupu na Slovensko není nadále vyžadována registrace v systému ehranica ani prokázání bezinfekčnosti; neočkované osoby mohou vstoupit na Slovensko bez povinnosti nastoupit domácí izolaci nebo podstoupit test.

Zrušení předchozích opatření upravujících povinnosti při vstupu na Slovensko je stanoveno ve Vyhlášce ÚVZ SR č. 31/2022 ze dne 4.4.2022.

 


PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Byla zrušena povinnost nošení respirátorů a roušek v interiérech, MHD i  ve zdravotnických zařízeních.

 


POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

Zrušením vyhlášky k povinné izolaci osob pozitivních na COVID-19 a karanténě úzkých kontaktů došlo ke zrušení povinnosti nastoupit karanténu. Onemocnění COVID-19 se tak z pohledu povinné izolace dostalo na úroveň ostatních akutních respiračních chorob, při nichž se lidé chrání sami s ohledem na vlastní zdraví i na ochranu zranitelných skupin. Platí tedy, že dospělí i děti s COVID-19 jsou v péči svého ošetřujícího lékaře, který jim stanovuje léčbu či určuje nezpůsobilost navštěvovat v průběhu onemocnění kolektiv. Podrobnější informace zde.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Úrad verejného zdravotníctva SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európských záležitostí SR

Ministerstvo zdravotníctva SR

Seznam testovacích míst na Slovensku lze nalézt zde.


PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky.