česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nadále pokračují namátkové kontroly na státní hranici Česka se Slovenskem

(Archivní článek, platnost skončena 02.02.2024 / 09:00.)

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovila Česká republika kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskou republikou. Platnost tohoto opatření prodloužila vláda ČR prozatím do 2. 2. 2024.Připomínáme, že k překračování vnitřních hranic je nutný platný pas nebo občanský průkaz!

Slovenské kontroly na hranici s Maďarskem, které zavedla slovenská vláda, skončily dne 22. 1. 2024; slovensko-maďarské hranice jsou tedy nyní bez kontrol.
 

V souvislosti s nárůstem nelegální migrace v Evropě obnovila Česká republika od středy 4. 10. 2023 00:00 hod. kontroly na celé pozemní hranici se Slovenskou republikou. V rámci koordinovaného postupu se sousedními státy je platnost toto opatření prodloužena. do 2. 2. 2024. Případné další prodloužení kontrol bude záviset na aktuální situaci.

Kontroly jsou namátkové a jsou prováděny na všech 27 hraničních přechodech ze Slovenska do Česka (tj. 17 silničních, 10 železničních i 3 říčních), jakož i po celé délce hranice.

Při vstupu ze Slovenska do Česka je proto potřeba počítat s namátkovými kontrolami. Upozorňujeme, že k překračování vnitřních hranic je nutný platný pas nebo občanský průkaz!

 

Obdobné slovenské opatření na hranici s Madarskou republikou skončilo dne 22. 1. 2024; na slovensko-maďarské hranici tedy nyní kontroly nejsou.