english  azərbaycan dili / по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání

Konzulární oddělení

Konzulární úsek zastupitelského úřadu České republiky v Ázerbájdžánu se sídlem v Baku se nachází v 16. patře komplexu Caspian Plaza na ulici Jafar Jabbarly 44.

Pracovní doba konzulárního úseku:

 

Pondělí a úterý od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00 pro podání žádostí o dlouhodobá pobytová oprávnění (dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty) 

Úterý od 9:00 do 11:00 pro podání žádostí o dlouhodobá pobytová oprávnění (dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty) 

Středa od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00  pro výdej dlouhodobých pobytových oprávnění (dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty) 

Čtvrtek od 9:00 do 11:00 pro vidimaci a legalizaci dokumentů

Čtvrtek od 13:00 do 16:00 pro podání žádostí o dlouhodobá pobytová oprávnění (dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty) - příjem i výdej (převzetí pobytového povolení na území ČR )

Pátek od 9:00 do 11:00 hod pro výdej úřední pošty žadatelům o dlouhodobá pobytová oprávnění (dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty) 

Pátek od 13:00 do 16:00 hod pro schengenská víza (příjem i výdej) - pozor, týká se pouze rodinných příslušníků občanů EU, držitelů diplomatických a služebních pasů jedoucích za oficiálním účelem a nouzových humanitárních případů!

 

Upozorňujeme, že na  Konzulární a vízové oddělení budou vpuštěny pouze osoby  objednané následujícím způsobem:

  • podání žádosti o dlouhodobé vízum: podle pravidel uvedených na webu Velvyslanectví ČR v Baku
  • výdej dlouhodobého víza: na základě telefonické výzvy nebo výzvy emailem ze strany Velvyslanectví ČR v Baku
  • ostatní (včetně žádostí o ověření dokumentů): na základě objednávky prostřednictvím emailu na: baku.consulate@mzv.gov.cz

 

V případě dotazů týkajících se vízové a konzulární oblasti, na něž nenaleznete odpověď na našem webu, lze konzulární úsek  kontaktovat pouze emailem: baku.consulate@mzv.gov.cz , v případě nutnosti a na základě žádosti bude vás konzulární úsek kontaktovat. 

Pokud požadujete informace pro české občany, kteří se ocitli v nouzi (mimo pracovní dobu úřadu) volejte, prosím, konzulární pohotovost na číslo:

                                   +420 222 420 222

Informace o pobytu cizinců na území České republiky.