deutsch  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © České centrum Vídeň

České centrum Vídeň

České centrum Vídeň je kulturním oddělením Velvyslanectví České republiky ve Vídni a je příslušné pro organizaci kulturních akcí, jak v hlavním městě Rakouska, tak i v ostatních spolkových zemích. Společně s krajanskými spolky organizuje nejen v prostorách velvyslanectví pravidelná filmová představení, výstavy, koncerty a různorodé prezentace.
 

České centrum ve Vídni, které bylo otevřeno v červnu 1994 ve středu města, v nedalekém sousedství Hofburgu a vídeňského divadla Burgtheater, patří do sítě Českých center. Česká centra jsou samostatnou příspěvkovou organizací Ministerstva zahraničních věcí ČR a jsou činná v 23 zemích světa. Posláním Českých center je prezentace České republiky v zemích působení, především v oblasti kultury a vzdělávání. Zvláštní pozornost je věnována zprostředkování tvorby českých umělců, resp. různých kulturních projektů rakouskému publiku.

České centrum také intenzivně spolupracuje s rakouskými médii. Čeští podnikatelé a české instituce mohou využít prostory Českého centra k jejich prezentaci.

Více informací naleznete v aktuálním programu Českého centra.

Adresa: 
Od 1. března 2024:
Kreuzherrengasse 1 (vchod: Gußhausstraße 10) 1040 Vídeň.
 

Telefon: +43 1 535 23 61
E-mail:  ccwien@czechcentres.cz
Web: wien.czechcentres.cz
Facebook: www.facebook.com/TschechischesZentrumWien
Instagram: #tschechischeszentrumwien

Ve dnech rakouských státních svátků je České centrum Vídeň pro veřejnost uzavřeno!