english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájení projektu na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA) pro rok 2022 v Japonsku

Dne 3. února 2022 byla mezi Velvyslanectvím ČR v Tokiu a Českou obchodní a průmyslovou komorou v Japonsku (CCCIJ) podepsána smlouva na realizaci projektu na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA) na rok 2022.

Slavnostního podpisu smlouvy se účastnili velvyslanec ČR v Japonsku Martin Tomčo a představitelé České obchodní a průmyslové komory v Japonsku - předseda Roman Watanabe, místopředseda Kaz Nomoto, výkonný ředitel Atsushi Sasaki a člen předsednictva Hirofumi Handa. Setkání také sloužilo jako příležitost k diskuzi o proběhlých i plánovaných aktivitách v oblasti obchodní diplomacie a ekonomické situaci v Japonsku.

Prostřednictvím projektů PROPEA mohou české firmy využít například asistenci při zajištění registrace a certifikace svých výrobků nebo při zakládání pobočky v zahraničí. Kompletní sazebník služeb, které mohou české firmy v rámci projektů PROPEA využívat, obsahuje tyto položky:

- zpracování obchodního plánu pro vstup na trh nebo investici;

- zpracování právní, daňové, finanční a legislativní analýzy;

- uvedení produktů na trh (pomoc při jednání s finančními institucemi, podpora při zřizování účtu a zajištění financování, založení firmy apod.);

- zajištění licencí, certifikací, registrací produktů a ochranných známek;

- zajištění a ověření dokumentace pro import/export a logistiku;

- vytváření a koordinace dodavatelských a partnerských sítí;

- zajištění propagačních, marketingových a PR služeb;

- podpora při spouštění výroby/zahájení činnosti v případě firem z oboru služeb;

- využití technického zázemí;

- zastupování firmy v místě (na komerční smluvní bázi mezi českou firmou a zahraničním zástupcem, bez finanční podpory z rozpočtu PROPEA).

Díky programu PROPEA tak mohou firmy využít služeb místních expertů, kteří jim mj. mohou pomoci zajistit kontinuitu obchodních styků a řešení logistických a jiných problémů spojených s mimořádnými opatřeními přijatými v souvislosti s epidemií COVID-19.

Informace k expertnímu subjektu pro Japonsko lze nalézt na webu České obchodní a průmyslové komory v Japonsku (CCCIJ), která úspěšně poskytovala služby v rámci PROPEA již v uplynulých dvou letech.

Více informací o projektu PROPEA je dostupných na webu Moderní ekonomické diplomacie MZV ČR a na 15. února 2022 je připravený na toto téma webinář, na který je možné se registrovat

V případě potřeby doplňujících dotazů se lze samozřejmě obrátit také na obchodně-ekonomický úsek našeho velvyslanectví, nejlépe prostřednictvím naší e-mailové adresy: commerce_tokyo@mzv.cz. 

 

 

Galerie


PROPEA 2022