english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © CESA/TGS
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy a herní studia se zúčastnily Tokyo Game Show 2018

Velvyslanectví České republiky v Tokiu a agentura CzechInvest připravili českou firemní expozici na každoročním veletrhu a herní konferenci Tokyo Game Show 2018. Tokyo Game Show je jedním z největších asijských herních veletrhů, který na výstaviště Makuhari Messe na předměstí Tokia každý rok přivítá více než 250 000 návštěvníků. V rámci české účasti, finančně podpořené v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie, se potenciálním japonským zákazníkům představilo pět českých firem. Samostatně, resp. ve spolupráci se svými japonskými partnery se pak veletrhu zúčastnila další dvě významná česká herní studia.

Tokyo Game Show je jedinečnou přehlídkou aktuálního vývoje v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví, pro které Japonsko představuje jeden z největších trhů na světě. Každoročně se zde představuje okolo 600 vystavovatelů nejen z Japonska, ale i z USA, Německa, Finska, Malajsie, Korejské republiky, Indonésie, Tchajwanu a řady dalších zemí, stejně jako zástupci lokálních i mezinárodních médií (např. z Číny, USA, Koreje, Tchajwanu atd.).

Herní průmysl je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů světové ekonomiky. Tržby z vývoje a prodeje her (mobilních, PC, konzolových i VR) již přibližně trojnásobně přesahují tržby filmového průmyslu a v blízké budoucnosti se předpokládá další strmý růst herního průmyslu, zejména díky dalšímu rozšíření a zdokonalení výkonných mobilních telefonů. Česká republika má v tomto sektoru dlouhodobě velmi silnou pozici – díky studiím jako jsou Bohemia Interactive, 2K Czech (dříve Illusion Softworks), Warhorse Studios, Amanita Design, DIVR Labs či Madfinger Games máme jako země velmi dobré jméno a hlavně světový úspěch s mnoha jejich herními tituly.

Český stánek na Tokyo Game Show 2018, který se nalézal v těsném sousedství dalších zahraničních expozic v zóně New Stars Area, byl finančně podpořen Ministerstvem zahraničních věcí ČR v rámci projektu na podporu ekonomické diplomacie (PROPED). Jeho prostřednictvím se potenciálním japonským zákazníkům představilo pět českých firem, konkrétně Twin Petes, Fuchs+Dachs, Memsource, Gold Knights a DIVR Labs, další dvě významná česká herní studia (Warhorse Studios a Hyperbolic Magnetism) prezentovala své produkty a nejnovější hry v rámci expozic svých japonských partnerů, tedy firem DMM Games, resp. SONY Interactive Entertainment.

Účastí české expozice na Tokyo Game Show 2018 tak byla nejen potvrzena silná pozice ČR v tomto odvětví, ale také vyjádřen zájem stát se cílovou destinací pro další nová světová vývojářská studia a v neposlední řadě také navázány užší vztahy mezi českými a japonskými studii a klíčovými hráči v herním průmyslu.


Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada, Velvyslanectví ČR v Tokiu

Galerie


Tokyo Game Show 2018