english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

pátrání po příbuzných v USA

Pokud hledáte své příbuzné či jiné osoby v USA, s nimiž jste ztratili kontakt.

V případě, že pátráte po svých příbuzných žijících v USA, s nimiž jste ztratili kontakt, můžete se obrátit na náš konzulát s dotazem, zda se kontaktní informace na dotyčnou osobu náhodou nenachází v archivu našeho zastupitelského úřadu. V této souvislosti upozorňujeme, že úřad zahájil svoji činnost v roce 1995, což znamená, že jakékoli dřívější záznamy se v archivu nenacházejí a jakékoli pozdější záznamy podléhají zpravidla pětileté skartační lhůtě.

Pokud by se kontaktní informace na dotyčnou osobu v archivu našeho zastupitelského úřadu podařilo nalézt, budeme dotyčnou osobu sami kontaktovat a předáme jí Vaše kontaktní údaje.

Pokud by se kontaktní informace na dotyčnou osobu v archivu našeho zastupitelského úřadu nalézt nepodařilo, doporučujeme pokusit se dotyčnou osobu vypátrat ve volně přístupných veřejných zdrojích na internetu, k čemuž slouží například následující webové stránky, z nichž většina nabízí i rozšířené placené služby:

www.whitepages.com
www.yellowpages.com
www.zabasearch.com
www.ancestry.com
search.ancestry.com
vitals.rootsweb.ancestry.com
www.libertyellisfoundation.org/passenger

Pokud by se pátráním na internetu hledanou osobu nalézt nepodařilo, doporučujeme obrátit se na kancelář Červeného kříže, která obdobná pátrání nabízí:

www.cervenykriz.eu/cz/patracisluzba.aspx
www.redcross.org/familylinks

Dále rovněž dáváme ke zvážení najmout si služby některé zdejší místní detektivní kanceláře, která se obdobnou činností (pátráním po osobách) profesionálně zabývá. S ohledem na skutečnost, že v USA neexistuje volně přístupná centrální evidence obyvatel, je takové pátrání zpravidla složité, zdlouhavé a může být i finančně nákladné. Náš konzulát pátrací služby nenabízí.


V případě, že pátráte po osobě, která je občanem ČR, je pohřešovaná a k jejímu "zmizení" došlo například během nedávné turistické cesty do USA či existuje důvodné podezření, že se tato osoba v USA stala obětí trestného činu, doporučujeme informaci ohlásit co nejdříve příslušné místní pobočce Policie ČR. Policie ČR může informaci o hledané osobě zařadit do databáze pohřešovaných a hledaných osob a je schopna následně prostřednictvím sítě Interpol předat informaci o pohřešované osobě také příslušným úřadům do USA, které mohou zahájit pátrání.