português  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu - kontakty

Konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu
Rua Pêro de Alenquer, 14
1400-294 Lisboa

Tel.: +351-213010487
E-mail: Lisbon.Consulate@mzv.gov.cz

Na velvyslanectví se dostanete autobusem č. 714 (zastávka R. Pero Alenquer).

Upozornění pro žadatele o udělení víza

V důsledku regionalizace vízové agendy uvnitř schengenského prostoru Velvyslanectví ČR v Lisabonu nemá vízový úsek, a proto nepřijímá žádné žádosti o udělení víz ke vstupu a pobytu v České republice.

Velvyslanectví má konzulární působnost pro Portugalskou republiku, Kapverdskou republiku a Demokratickou republiku Svatý Tomáš a Princův ostrov, nikoliv však vízovou.

Občané Portugalské republiky a občané třetích států s dlouhodobým pobytem mohou podávat žádosti o víza na Generálním konzulátu v Drážďanech.

Občané Kapverdské republiky mohou podávat žádosti o víza na Velvyslanectví ČR v Dakaru.

Občané Svatého Tomáše a Princova ostrova mohou podávat žádosti o víza na Velvyslanectví ČR v Akkře.


Fungování konzulárního úseku:

Pro legalizaci dokumentů, podávání žádostí o matriční doklady či cestovní pasy ČR i pro všechny další konzulární úkony vyžadující přítomnost konzula je nezbytné předem sjednat termín přijetí, nejlépe na tel.  +351 213 001 010, v případě nutnosti na e-mailu Lisbon.Consulate@mzv.gov.cz (je třeba vyčkat na potvrzení termínu). S platností od 1. 5. 2021 jsou konzulární poplatky vybírány bezhotovostně formou platby platební kartou (poplatek účtován výhradně v Kč a případný přepočet na měnu účtu klienta provádí přímo banka vydávající platební kartu dle svého sazebníku). V případě nezbytné platby v hotovosti jsou konzulární poplatky vybírány v EUR.

Do prostor konzulárního oddělení lze vstupovat pouze na vyzvání prostřednictvím zvonku s audiozařízením u vstupu na Velvyslanectví, resp. se řídit pokyny pracovníků konzulárního oddělení.

Občané ČR, kteří se ocitli v nouzi, se mohou obracet na konzulární úsek Velvyslanectví ČR v Lisabonu po celou pracovní dobu velvyslanectví, tj. ve všední dny od 8.00 do 16.30.

Mimo pracovní dobu je pro občany ČR v nouzi určen pohotovostní mobilní telefon +351 919 319 422. Tento telefon je určen výhradně pro neodkladné případy nouze.

 

Informace o honorárních konzulátech v působnosti Velvyslanectví ČR v Lisabonu.