Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Porada ekonomických radů 2017
Foto: © MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští ekonomičtí diplomaté diskutují v Praze

 

Ve dnech 26.30. června 2017 se v Černínském paláci koná pravidelná výroční Konference ekonomických radů MZV ČR, kteří působí na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí, a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade. Konferenci zahájil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a jako hlavní host vystoupil předseda vlády Bohuslav Sobotka. K ekonomickým diplomatům promluvili i místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, ministr zemědělství Marian Jurečka a zástupci asociací a úspěšných exportních firem.

Představitelé české ekonomické diplomacie diskutují o novinkách v oblasti podpory ekonomické diplomacie, o nových obchodních příležitostech v teritoriích svého přidělení a o vylepšení služeb, které poskytují českým exportérům. „Největším úspěchem je bezesporu vznik Společného fondu ekonomické diplomacie, do něhož přispívají kromě ministerstva zahraničí i rezorty zemědělství, obrany, průmyslu a obchodu, místního rozvoje a také Úřad vlády. Díky tomu jsme letos schopni uskutečnit šestinásobně víc projektů ekonomické diplomacie než před třemi lety,“ uvedl ministr Zaorálek. Šéf české diplomacie současně představil již čtvrté aktualizované vydání Mapy globálních oborových příležitostí. 

Ekonomičtí diplomaté se v rámci konference seznámí s hodnocením jednotlivých zastupitelských úřadů a budou se věnovat standardizaci služeb Klientského centra pro export, projektům ekonomické diplomacie a ekonomickému zpravodajství.  

Ve dnech 28. a 29. června 2017 se v Top Hotelu Praha (Blažimská 1781/4, Praha 4) uskuteční konzultace ekonomických radů a ředitelů zahraničních kanceláří agentury CzechTrade se zástupci české podnikatelské sféry.

Porada ekonomických radů 2017

Porada ekonomických radů 2017

Porada ekonomických radů 2017 - projev předsedy vlády B. Sobotky

Porada ekonomických radů 2017 - projev předsedy vlády B. Sobotky

.