Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Nový ročník Diplomatické akademie slavnostně zahájen 9/23
Foto: © MZV ČR / MFA CZ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nový ročník Diplomatické akademie slavnostně zahájen

 

Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí Radek Rubeš přivítal 12. září 2023 v Trauttmansdorffském paláci nové studenty Diplomatické akademie, kteří po ukončení studia rozšíří řady českých diplomatů.

Státní tajemník MZV Radek Rubeš slavnostně uvítal osm nových diplomatických koncipientů v kapli Trauttmansdorffského paláce. Studenty představila ředitelka Diplomatické akademie Věra Jeřábková, která bude v nadcházejících měsících se svým týmem dohlížet na jejich přípravu pro budoucí povolání ve službách české diplomacie.

Státní tajemník ve svém projevu zmínil aktuální výzvy pro českou zahraniční službu v současném měnícím se světě, a to především v oblasti bezpečnosti. Koncipienty povzbudil, aby byli otevření těmto výzvám a zároveň flexibilní při výběru svého dalšího zaměření. V neposlední řadě jim doporučil, aby nezapomínali na zdravou rovnováhu mezi pracovními povinnostmi a osobním a rodinným životem.

Posluchače nyní čeká všestranná teoretická i praktická příprava, která je zaměřená na oblasti mezinárodní politiky, ekonomické diplomacie, právních a konzulárních základů a dalších aspektů zahraniční politiky. Budoucí absolventi posílí nejen jednotlivé odbory v ústředí, ale také zastupitelské úřady České republiky ve světě.

.