Ministerstvo zahraničních věcí ČR

   česky      english     

rozšířené vyhledávání

Přejít na menu

Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Školení místních pracovníků vízových úseků

 

Projekt Intenzifikace konzulárního školícího modulu ISF/11/01 – „Průběžné školení místních pracovníků vízových úseků ZÚ“
(Praha, 18. – 20. října 2022)

 

Ministerstvo zahraničních věcí ČR v říjnu 2018 zahájilo realizaci projektu zaměřeného na zajištění školení pracovníků zastupitelských úřadů účastnících se procesu zpracovávání a vydávání krátkodobých schengenských víz. Ukončení projektu je plánováno na konec prosince 2022.  Projekt "Intenzifikace konzulárního školícího modulu," reg. č. ISF/11/01, je financován z národního programu Fondu pro vnitřní bezpečnost.

V jeho rámci se ve dnech 18. - 20. října 2022 na Ministerstvu zahraničních věcí v Praze uskuteční průběžné školení místních pracovníků vízových úseků zastupitelských úřadů zaměřené na profesní vzdělávání místních konzulárních pracovníků působících na vízových úsecích zastupitelských úřadů ČR v zahraničí.

Cílem je podpora společné vízové politiky EU/Schengenu, zvýšení kvalifikace a odbornosti místních sil, a to formou kontinuálního vzdělávání zaměřeného na oblast právních předpisů EU/Schengenu a ČR, vztahujících se k problematice krátkodobých schengenských víz a jejich implementace v praxi.

Daný projekt přímo navazuje na projekt „Realizace konzulárního školícího modulu“, reg. č. ISF/4/01, který byl realizován v období let 2016 – 2018.

 

.