srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ivan Stanivuković
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

3. Český dětský den v Bělehradě

V pátek 10. května 2024 ve spolupráci s Dětským kulturním centrem Bělehrad Velvyslanectví České republiky už potřetí organizovalo Český dětský den, kterého se zúčastnilo přes 70 dětí z Bělehradu a Banátu.

Dětský den tentokrát začal krátkou prohlídkou budovy Velvyslanectví, odkud se pak děti přesunuly do galerie Dětského kulturního centra Bělehrad, kde akci s velvyslancem Tomášem Kuchtou zahájila vedoucí uměleckých programů Dětského centra Lidija Seničar.

Velký úspěch i letos měla umělecká dílna, kde kromě malování a výroby šperků z českých perel, děti měly možnost dělat i mozaiky. Nechyběly ani početné hry a české kreslené filmy – tentokrát Štaflík a Špagetka a děti za účast na konci byly odměněny početnými dárky.

České velvyslanectví v první řadě děkuje Dětskému kulturnímu centru Bělehrad za vynikající spolupráci, českým učitelům Aleně a Stanislavu Havlovým a malířce Tereze Stamenković Klepáčkové, bez kterých by organizace nebyla možná, ale i všem ostatním kteří tuto akci pomohli nebo se jí zúčastnili.

Galerie


3. Český dětský den / 3. Češki dečji dan