srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní předání cen z mezinárodní dětské soutěže Lidice 2022

Dne 13. 12. převzali oceněné mladé umělkyně a umělci ze Srbska z rukou velvyslance Tomáše Kuchty letošní ceny z jubilejní 50. Mezinárodní dětské výtvarné soutěže Lidice. 

Pro umělce ze Srbska bylo letošní téma „Muzeum“ velmi inspirativní a do Lidic bylo zasláno celkem 316 prací z 28 srbských škol a organizací. Odborná porota ocenila 11 jednotlivců a jednu organizaci. České velvyslanectví, jak se již stalo tradicí, zorganizovalo slavnostní předání cen, jehož se zúčastnili oceněné mladé umělkyně a umělci se svými rodiči a pedagogy.

Letošními laureáty jsou Anja Pavlović ze ZŠ Vera Blagojević z Banja Koviljača, Jana Joksić z Artino Art Studia z Bělehradu, Elena Bogdanović, Milica Glavaški, Ognjen Gvozdenović, Petra Nuhanović a Miljana Ristanović z organizace Pictum z Bělehradu, Sara Drenča z Prvního bělehradského gymnázia, Mate Erdelyi Pataki a Tatjana Macskovity ze ZŠ Jovan Jovanović Zmaj ze Subotici a Aleksa Antanasijević z Kovinu. Kromě čestných uznání se Srbsko letos může pochlubit i jednou medailí Lidická růže, kterou obdržela organizace Pictum.

České velvyslanectví i touto cestou všem laureátům a jejich rodičům a pedagogům blahopřeje a přeje hodně úspěchů do dalšího roku.

Galerie


Lidice 2022