srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český dokument Postiženi muzikou získal hlavní cenu na letošním Bosifestu

Ve středu 21. října byl slavnostním předáním cen ukončen 11. bělehradský mezinárodní filmový festival Bosifest, který je přehlídkou filmů o postižených osobách. Grand Prix za nejlepší film získal dokument Postiženi muzikou Radovana Síbrta a v nepřítomnosti režiséra cenu převzala Petra Feiková, I. tajemnice velvyslanectví.

Podle odborné poroty festivalu tento český dokument vyniká nejen svou kvalitou, ale i humorem, emocemi a optimismem v zajímavém příběhu o kapele The Tap Tap, jejíž členové hudbou překonávají svůj hendikep a dokazují, že "i se špatně rozdanýma kartama si můžete docela dobře zahrát".

Kapela The Tap Tap vznikla v roce 1998. Založil ji hudebník a pedagog Šimon Ornest. Kapela se za dobu své existence stala úspěšnou a svými koncerty i nahrávkami pomáhá překonávat překážky v komunikaci s lidmi s hendikepem. Režisér Radovan Síbrt byl souboru The Tap Tap na blízku s kamerou po dobu dlouhých čtyř let a snažil se zachytit vše důležité ze zákulisního fungování kapely i osudy a osobnosti jednotlivých členů.

Velvyslanectví České republiky v Bělehradě i touto cestou gratuluje Radovanu Síbrtovi k úspěšné účasti na letošním Bosifestu a organizátorům ke skvělé organizaci festivalu i za letošních těžkých podmínek.

Galerie


Bosifest 2020