srpski  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky / Ambasada Republike Češke
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko daruje Srbsku 27 miliónů Kč na posilování azylového a migračního systému

Dne 21. 11. 2017 bylo v Bělehradě podepsáno Memorandum o porozumění mezi Ministerstvem vnitra České republiky a Komisariátem pro uprchlíky a migraci Srbské republiky, na jehož základě Česko poskytne Srbsku pomoc ve výši 27 miliónů Kč.

Dar je určen na posilování kapacit azylového systému, zlepšení reakce na smíšené migrační toky, jakož i na pomoc migrantům a žadatelům o azyl. Za českou stranu dokument podepsala velvyslankyně Ivana Hlavsová, za srbskou komisař Vladimir Cucić.

U příležitosti podpisu komisař Vladimir Cucić ocenil poskytnutí „významných finančních prostředků, které přicházejí od přátel“. Současně vyzdvihl i působení českých dobrovolníků v Srbsku.

Velvyslankyně Ivana Hlavsová vysoce ocenila veškeré úsilí, které Srbsko muselo vynaložit na zvládaní migrační krize a uvedla, že Srbsko může počítat s pomocí České republiky, která i přestože nemá vnější hranice EU a Schengenu, zodpovědně pomáhá tam kde je to potřeba. Zároveň připomněla, že ČR poskytla Srbsku pomoc i v minulých dvou letech, v r. 2016 to bylo cca 740 tis. EUR.

Galerie


Memorandum 21.11.2017