english  azərbaycan dili / по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání

Obecné vízové informace

Výkon práva na přístup do Schengenského informačního systému druhé generace

Česká republika jako součást schengenského prostoru využívá Schengenský informační systém (SIS).

SIS je sdílená databáze, kterou využívají členské státy schengenského prostoru a která obsahuje především záznamy ohledně: nežádoucích osob, trestně stíhaných osob, pohřešovaných osob, obžalovaných osob, zcizených předmětů a majetku (např. automobilů, zbraní, osobních dokladů, padělaných platidel aj).

Osoby, které jsou zaneseny do databáze SIS, nebudou vpuštěny na území České republiky/schengenského prostoru.

Osoby, kterým byl na základě záznamu v databázi SIS odepřen vstup do České republiky/schengenského prostoru, mají právo si vyžádat  vysvětlení od úřadů, které je do SIS vložily.

V České republice je příslušným kontaktním místem Policejní prezidium České republiky, P.O.BOX 62/K-SOU, Strojnická 27, 170 89 Praha 7.

Důležité informace související s výkonem práva na přístup osob do SIS jsou zveřejněny na webových stránkách Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), které doporučujeme navštívit.

Užitečné informace ohledně výkonu práva na přístup do SIS  jsou rovněž uvedeny v přiloženém letáku ÚOOÚ (PDF, 150 KB)

Vízové centrum v Baku

Žádosti o česká schengenská víza v Ázerbájdžánu přijímá Vízové centrum v Baku více ►

Vízové centrum v Drážďanech: vízové služby v Schengenu

Počínaje květnem 2023 poskytuje veškeré vízové služby na území schengenského prostoru nové vízové centrum Generálního konzulátu Drážďany. Kontaktní informace pro sjednání termínu k podání vízové / pobytové žádosti naleznete zde. Zastupitelské… více ►