česky  français 

rozšířené vyhledávání

Aktuální informace pro cesty a pobyt v Tunisku

Při vstupu do země je nezbytné se prokázat dokladem o zpáteční cestě z Tuniska, dokladem o zajištěném ubytování, dostatečnými finančními prostředky a platným cestovním zdravotním pojištěním. Absence těchto dokladů při vstupní kontrole je důvodem k odepření vstupu na území Tuniska. Rozhodnutí o povolení či zamítnutí vstupu na území je plně v kompetenci tuniských orgánů a zastupitelský úřad nemůže do tohoto rozhodovacího procesu zasahovat.

Velvyslanectví České republiky v Tunisu  občany ČR  ke zvýšené obezřetnosti. Doporučujeme vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob nejen v hlavním městě a řídit se pokyny místních bezpečnostních složek. V případě potřeby volejte na nouzovou linku 98 464 617.V Tunisku stále platí výjimečný stav vyhlášený dne 24.11.2015, který je pravidelně prodlužován.

Přestože je na území Tuniska relativně bezpečno, doporučujeme cestovatelům zvýšenou obezřetnost zvláště v některých lokalitách.

MZV ČR dále obecně důrazně nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské protiteroristické akce, a do měst v okolí Siliany a Kasserinu, či do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Spontánní manifestace a protestní hnutí mohou způsobit dopravní problémy po celé zemi. K návštěvě turistických oblastí na jihozápadě země se proto doporučuje letecká přeprava. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách. Dále MZV doporučuje vyhýbat se izolovaným oblastem a necestovat v noci. Pohyb v pohraničních a pouštních oblastech je formálně zakázán. V případě silniční kontroly se vždy řiďte doporučením místních bezpečnostních sil. 

Občan ČR může na území Tuniska vstoupit s platným cestovním dokladem, není nutné vízum.  

Cestovatelům však doporučujeme ověřit před cestou u cestovních kanceláří, leteckých či lodních společností, zda ony samy nevyžadují dodatečné dokumenty.

MZV ČR vyzývá všechny cestovatele, aby se zaregistrovali do aplikace Dobrovolná registrace občanů cestujících do zahraničí – DROZD.

 

Informace o cestování do Libye

Podmínky cestování do Libye více ►

Letní sezóna 2023 - doporučení pro vstup na území Tuniska

Na základě nedávných případů Velvyslanectví ČR důrazně doporučuje ověřit podmínky vstupu na území Tuniska u svých dopravců. Mohou se lišit od oficiálních podmínek pro vstup více ►

Tunisko - mobilní aplikace Smart Traveller

Celní správa Tuniska připravila mobilní aplikaci pro cizince cestující do Tuniska. Aplikaci, která je v angličtině, francouzštině a arabštině lze stáhnout do mobilního telefonu. Najdete v ní důležité informace o vstupu do Tuniska včetně… více ►

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Tuniska - zrušení restrikcí

Velvyslanectví ČR v Tunisu oznamuje, že s platností od 1. prosince 2022 je zrušena povinnost prokazovat se při vstupu do Tuniska očkovacím certifikátem, příp. PCR testem. více ►

Aktuální informace pro občany ČR cestující do Tuniska

Velvyslanectví ČR v Tunisu upozorňuje české občany cestující do Tuniska na zhoršující se socioekonomickou situaci v zemi, která spočívá zejména v krátkodobých výpadcích v zásobování některými potravinami (cukr, olej, máslo, mléčné výrobky apod.)… více ►