english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní koncert klasické hudby k 25. výročí vzniku Visegrádské skupiny

Dne 8.února 2016 Velvyslanectví České republiky uvítalo ve svých reprezentačních prostorách umělce zemí Visegrádské skupiny na společném koncertě.

Ve spolupráci se zastupitelskými úřady a kulturními organizacemi zemí V4 v Japonsku se konal v pondělí 8. února 2016 od 18:30 hodin v represále Velvyslanectví České republiky v Tokiu slavnostní koncert klasické hudby, na kterém zúčastněné státy společně oslavili 25 let trvání vzájemné spolupráce.

uvod

uvod

Úvodní slovo pronesl velvyslanec ČR v Japonsku H.E.Tomáš Dub, který velmi početné publikum přivítal

z pozice předsednického státu, kterou v současné době Česká republika zaujímá. Slavnostní večer uváděly Alice Marie Svobodová, vedoucí konzulárního a kulturního úseku velvyslanectví v angličtině a Eva Takamine, ředitelka Českého centra Tokio v japonštině.

Za Českou republiku na koncertě vystoupil mladý talentovaný klavírista a skladatel Jiří Trtík a japonská sopranistka Yukari Takahashi s díly  A.Dvořáka, L. Janáčka a současnými skladbami J.Trtíka, kteří bezpochyby i s dalšími zúčastněnými  hudebníky  z Maďarska (klarinetista István Kohán  a klavíristka Doremi Takahashi), z Polska (klavírista M.Bracha, baryton Tomasz Strojny a ze Slovenska (violista Henri Tatar, klavíristka Junko Kinoshita)  přispěli ke sváteční a přátelské atmosféře.

Trtik

Trtik

Hungary

Hungary

Poland

Poland

Slovakia

Slovakia

O přestávce návštěvníci měli možnost shlédnout  malou panelovou výstavu dokumentující vznik loga v souvislosti s předsednictvím České republiky ve V4. Po koncertě následovala živá diskuse při slavnostní číši vína s občerstvením.