english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Náplavka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vyhlášení 29. ročníku Soutěže v českém jazyce

Velvyslanectví České republiky v Japonsku vyhlašuje 29. ročník Soutěže v českém jazyce na sobotu 20. května 2023. Soutěž je určena japonským studentům českého jazyka a dalším japonským zájemcům o historii a reálie České republiky.

Účastníci soutěže pohovoří ve svých vystoupeních v délce přibližně 4 minut na jedno z níže uvedených témat podle svého výběru. Nově je letos možné si připravit vystoupení na vlastní téma. Dále účastníci soutěže zodpoví dotaz/y kladené ze strany odborné poroty. Soutěžící by při přednesu neměli text číst.

 TÉMATA:

  1. Jak jsem začal studovat češtinu
  2. Mé dojmy z účasti českého týmu na letošním baseballovém mistrovství světa WBC v Tokiu
  3. Co se mohou Japonci a Češi od sebe navzájem naučit
  4. Mé zážitky z cestování v ČR
  5. Volné téma 

Soutěž se koná v sobotu 20. května 2023 od 10:00 hod. (registrace soutěžících od 9:30 hod.) v prostorách Velvyslanectví České republiky v Tokiu sídlícím na adrese: 2-16-14 Hiroo, Shibuya-ku, 150-0012 Tokyo.

 

Uzávěrka přihlášek je 10. května 2023.

Prosíme zájemce o účast v soutěži, aby vyplnili přiložený formulář přihlášky a zaslali jej se svým podpisem (ve formátu pdf) na e-mailovou adresu Velvyslanectví České republiky v Tokiu (consular_tokyo@embassy.mzv.cz).

Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o registraci na tutéž e-mailovou adresu také podporovatele, kteří se chtějí akce účastnit jako diváci.

Upozorňujeme, že maximální počet účastníků je omezen na 15 soutěžících (v pořadí dle data obdržení přihlášky). Účast v soutěži bude jednotlivým uchazečům potvrzena až do naplnění této kapacity. Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vaše vystoupení!

přílohy

Soutěž v českém jazyce - přihláška (2023) 15 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 24.3.2023