english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tokio
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vítání studentů prvního ročníku tokijské bohemistky

Na Velvyslanectví ČR v Tokiu proběhlo historicky první vítání studentů prvního ročníku katedry bohemistiky Tokijské univerzity cizích jazyků (TUFS). Vzhledem k přísným covidovým omezením, kvůli kterým se loni vítání nemohlo uskutečnit, se letos akce zúčastnili také studenti druhého ročníku. Studenti měli možnost si prohlédnout velvyslanectví a v uvolněné atmosféře se dozvědět více o možnostech dalšího studia v ČR.

Na začátku setkání pozdravil studenty velvyslanec ČR v Tokiu pan Martin Tomčo. Ve svém projevu zmínil mj. význam výuky češtiny pro další prohlubování vztahů mezi ČR a Japonskem. Vzácným hostem akce se stal profesor Heinz Hamm (Sophia University), který studentům krátce povyprávěl o životě a díle Ludvíka Armbrustera – významného českého filosofa, který působil dlouhodobě v Japonsku a zapsal se do historie česko-japonských vztahů.

V další části akce seznámil konzul velvyslanectví Lukáš Zícha studenty s širokou paletou možností studia v ČR – vedle krátkodobých meziuniverzitních výměn zejména s nabídkou dvouletých vládních stipendií pro japonské studenty či s nabídkou stipendií na Letní školy slovanských studií, které se každoročně konají v českých městech. Studium v ČR následně živě a interaktivně přiblížily Eri Murata a Haruka Nakamura, absolventky bohemistky na TUFS v současnosti pracující na Velvyslanectví ČR v Tokiu, které během studia rovněž strávily několik semestrů na českých univerzitách. Za pomoci fotografií studentům představily život v Česku z japonského pohledu a v následné diskusi u drobného občerstvení zodpověděly všechny otázky studentů.

Příští rok se budeme opět těšit na nejnovější ročník japonských bohemistů!