english  česky  日本語 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Japan Sumo Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cesta velvyslance do Fukuoky - předaní poháru vítězi Grand Sumo Tournament a setkání se Společností japonsko-českého přátelství

V neděli 26. listopadu 2023 proběhlo ve Fukuoka Kokusai Center finále velkého turnaje v sumó, z něhož vzešel jako vítěz zápasník Kirišima, kterému velvyslanec Martin Klučar předal diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu. Pracovní cesta velvyslance pokračovala setkáním se členy Společnosti japonsko-českého přátelství ve Fukuoce.
 

Podle dlouholeté tradice založené již v roce 1970 předává velvyslanec České republiky v Japonsku vítězi Grand Sumo Tournament diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu. Při závěrečném slavnostním ceremoniálu velvyslanec Martin Klučar předal vítězi diplom a putovní ručně broušený pohár z českého křišťálu značky Moser. 27 letý zápasník sumó Kirišima si podzimním vítězstvím nad ozeki Takakejšo zajistil svůj druhý titul šampióna po vítězství v Ósace v březnu tohoto roku.

Vítězi Grand Sumo Tournamentu blahopřejeme!

Předání poháru vítězi Grand Sumo Tournament.

Předání poháru vítězi Grand Sumo Tournament.

Program pracovní cesty velvyslance Martina Klučara s manželkou pokračoval ve Fukuoce setkáním s vedením a členy Společnosti japonsko-českého přátelství ve Fukuoce, kteří představili své projekty a plány na příští rok. Velvyslanec ocenil 61 let dlouhou historii Společnosti a podtrhl důležitost její aktivity na poli mezikulturní výměny mezi oběma zeměmi a vazeb na osobní rovině.

Setkání se Společností japonsko-českého přátelství ve Fukuoce

Setkání se Společností japonsko-českého přátelství ve Fukuoce