b/s/h  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Konáním lidskoprávní snídaně si připomínáme Mezinárodní den lidských práv

(Archivní článek, platnost skončena 30.12.2023.)

Dne 10. prosince si připomínáme Mezinárodní den lidských práv. Zástupci Česka po celém světě si tento den symbolicky připomínají konáním lidskoprávní snídaně s bojovníky za lidská práva. Snídaně je symbolickou připomínkou setkání tehdejšího prezidenta Francie F. Mitteranda, který při své oficiální návštěvě komunistického Československa dne 9. prosince 1988 posnídal s českými disidenty v čele s Václavem Havlem

BiH je jednou z prioritních zemí české zahraniční politiky, a to nejen v oblasti rozvojové, ale i v oblasti tranžiční spolupráce. Prostřednictvím bilaterálních projektů na podporu lidských práv a nezávislosti médií Česko předává své zkušenosti v těchto oblastech BiH.

I v letošním roce si toto významné datum připomínáme uspořádáním lidskoprávní snídaně. Připomeňme, že pořádání těchto snídaní symbolicky odkazuje na setkání tehdejšího prezidenta Francie F. Mitterranda, který posnídal s českými disidenty v čele s Václavem Havlem při své oficiální návštěvě komunistického Československa 9. prosince 1988.

Letošní snídaně se zúčastnili zástupci organizací se zaměřením na následující tři témata: práva zdravotně handicapovaných osob – organizace Sumero i ProReha; práva menšin – organizace Otaharin a ochrana životního prostředí – organizace Centrum pro životní prostředí a Centrum Aarhus.   

Během příjemného a otevřeného rozhovoru s velvyslankyní Ivanou Hlavsovou měli možnost představit své organizace, informovat o potížích, s nimiž se potýkají a také o plánech a přáních do budoucna.

 

Konáním lidskoprávní snídaně si připomínáme Mezinárodní den lidských práv

Konáním lidskoprávní snídaně si připomínáme Mezinárodní den lidských práv