english  norsk  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19- aktuální podmínky cestování do Norska

Norská vláda s platností od  12.2. 2022 odvolala veškerá restriktivní opatření na hranicích Norska , stejně tak jako zrušila všechna epidemická omezení v zemi. Jednotlivé komuny mají možnost nad tento rámec opatření podle potřeby na svém území v různé míře ponechat či nově aplikovat.

VSTUP NA ÚZEMÍ NORSKA

S platností od 12. února 2022 byla veškerá restriktivní opatření při vstupu do Norska zrušena. Není tedy potřeba vyplňovat registrační formulář, předkládat EU covid pas, negativní test ani test podstupovat.


Mezi Prahou a Oslo funguje přímá letecká linka společnosti Norwegian. V zimních měsících bývá počet spojů omezen.

 

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V Norsku se doporučuje v případě (i mírných) příznaků respiračního onemocnění zůstat doma, neboť se může jednat o nemoc Covid 19 a nakažlivost pro okolí je v prvních dnech nejvyšší.

Pokud se necítíte dobře, volejte linku 116117, v případě akutní zdravotní nouze pak linku 113. Více v anglickém jazyce na stránkách Norského institutu veřejného zdraví.

Pokud se chcete nechat otestovat,  kontaktujte testovací zařízení v místě pobytu. Na území Norska se lze nechat otestovat např. v následujících zdravotních zařízeních Dr Dropin (PCR), Medpoint (PCR, antigen), Legevakt Vest (PCR, antigen), Volvat (PCR, antigen), Oslo Helse (PCR, antigen). Testy jsou zpoplatněny.

 

UŽITEČNÉ KONTAKTY

Pohotovost (legevakt): 116117    

Nouzová linka: 113

Informační linky:

  • Norský institut veřejného zdraví: otázky ke coronaviru: 815 55 015 (pracovní dny 08-15.30)
  • Norské ředitelství pro migraci: otázky spojené s cestováním do Norska: 23351600 (pracovní dny 10:00-14:00). 

Co dělat, setkám-li se v rodině s nákazou

Rady pro veřejnosti ohledně infekce

Další informace lze nalézt také na webových stránkách norské vládyNorského institutu pro národní zdraví.        

PODMÍNKY NÁVRATU DO ČR

S platností od 18.3.2022 jsou příjezdy českých občanů ze zemí EU volné, bez jakýchkoliv omezení a epidemiologických opatření.

Přehled podmínek návratu do České republiky

V případě potřeby se lze na území Norska nechat otestovat např. v následujících zdravotních zařízeních Kry (PCR), Dr Dropin (PCR), Medpoint (PCR, antigen), Legevakt Vest (PCR, antigen), Volvat (PCR, antigen), Oslo Helse (PCR, antigen).