česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lyžařská sezóna 2023/24

Italská zimní střediska již zahájila lyžařskou sezónu 2023/24. Rádi bychom Vám proto nabídli základní informace a pravidla, která jsou v lyžařských střediscích v platnosti. Připojujeme důrazné upozornění. V Itálii je zákonem zakázáno ponechat bez dozoru/opustit děti mladší 14 let.

Zásadní informací jsou bezpochyby pravidla pro milovníky zimních sportů, která v Itálii platí již od roku 2022 a dovolíme si je na úvod sezóny připomenout.

Mezi ty hlavní patří platné pojištění odpovědnosti pro všechny, kteří se pohybují na sjezdových tratích, dále povinná helma pro osoby mladší 18 let, zákaz jízdy pod vlivem alkoholu a drog nebo pravidlo omezené rychlosti a automatické spoluodpovědnosti v případě kolize na sjezdové trati, kdy nelze jednoznačně určit viníka. Více podrobností se dozvíte v našem samostatném článku.

Připojujeme důrazné upozornění. V Itálii je zákonem zakázáno ponechat bez dozoru/opustit děti mladší 14 let. Dle italského trestního zákoníku hrozí rodiči/odpovědné osobě za porušení zákona trest odnětí svobody od 6 měsíců do 5 let. Nenechávejte své děti bez dozoru ani na lyžařské dovolené!

V případech nouzové situace (těžká zranění, nehody, úmrtí, ztráty dokladů atd.)  je Vám k dispozici pohotovostní služba Generálního konzulátu ČR v Miláně.

Přejeme všem zimním turistům hodně radosti a pokud možno co nejméně starostí při zimních sportech v Itálii.