česky  italiano 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pixabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Lyžařská sezóna 2022/23

Italská zimní střediska již brzy přivítají první návštěvníky lyžařské sezóny 2022/23, některá jsou již v provozu. Rádi bychom Vám proto nabídli základní informace a pravidla, která jsou v lyžařských střediscích v platnosti.

Zásadní informací je bezpochyby, oproti předchozí sezóně, možnost cestovat do Itálie bez jakýchkoliv omezení, očkovací certifikáty již nejsou v horských střediscích vyžadovány. Z proti covidových pravidel zůstává v platnosti povinnost nosit respirátor (FFP2) pouze ve zdravotnických zařízeních a nemocnicích. V případě pozitivního testu na COVID-19 platí nadále povinnost informovat italské úřady a podrobit se izolaci, která může být v Itálii až 14-denní.

Připomínáme, že od ledna 2022 jsou v Itálii v platnosti nová pravidla pro milovníky zimních sportů. Mezi ty hlavní patří platné pojištění odpovědnosti pro všechny, kteří se pohybují na sjezdových tratích, dále povinná helma pro osoby mladší 18 let, zákaz jízdy pod vlivem alkoholu a drog nebo pravidlo omezené rychlosti a automatické spoluodpovědnosti v případě kolize na sjezdové trati, kdy nelze jednoznačně určit viníka. Více podrobností se dozvíte v našem článku.

V případech nouzové situace (těžká zranění, nehody, úmrtí, ztráty dokladů, oběti trestné činnosti atd.)  je Vám k dispozici pohotovostní služba Generálního konzulátu ČR v Miláně.

Přejeme všem zimním turistům hodně radosti a pokud možno co nejméně starostí při zimních sportech v Itálii především.