česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©LINET
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k účasti na misi dodavatelů zdravotnické techniky

Kdy: 10.06.2023 - 13.06.2023

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků připravuje misi dodavatelů zdravotnických prostředků do Malajsie. Tato sektorová mise se uskuteční ve dnech 10. – 13. června 2023 a bude podpořena Ministerstvem zahraničních věcí ČR pomocí nástroje projektu na podporu ekonomické diplomacie – PROPED. Exportéry z tohoto sektoru tímto srdečně zveme k účasti.
 

Tato sektorová mise je zaměřená na systém a potřeby malajsijského zdravotnictví a primárně určena pro firmy se zájmem o vstup na místní trh. Misi povede náměstek ministra zahraničních věcí České republiky, p. Jiří Kozák.

 

Součástí programu mise je Česko-malajsijské obchodní fórum a následná B2B jednání pro české firmy. Během mise rovněž navštívíme vybrané nemocnice a zdravotnická zařízení s cílem představit účastníkům úroveň malajsijského zdravotnictví a umožnit zhodnocení přístrojového vybavení, a tedy i potenciálu pro budoucí dodávky. Dále velvyslanectví zajistí účastníkům jednání se zástupci podnikatelských asociací či státních institucí zodpovědných za certifikaci a licenční proces pro zdravotnické prostředky uváděné na malajsijský trh.

Potenciál Malajsie vychází z vysoce rozvinutého systému zdravotní péče, kdy je poskytována ve vysoké kvalitě jak vládním, tak soukromým zdravotnickým systémem. Mnoho lékařů zná Českou republiky z dob svých studií, jelikož vystudovali medicínské obory na univerzitách v Česku. Malajsie dále těží z pozice špičkové destinaci pro zdravotní turistiku v regionu, kdy řada pacientů do Malajsie cestuje z Indonésie, Číny, Indie, Bangladéše, Japonska, Spojeného království, Filipín, Austrálie, Singapuru či Spojených států.

Z vládních statistik vyplývá, že malajsijský trh se zdravotnickými zařízeními se v roce 2022 pohyboval okolo 2,0 miliard USD a míra jeho růstu dosahuje v průměru 7,5 procenta (2018 až 2022).

V případě zájmu o účast se můžete obrátit na Asociaci výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků (AVDZP) na adrese karolina.zemanova@avdzp.cz či na obchodního radu Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur, které tuto misi organizačně zajišťuje ( Milan_Dostal@mzv.cz )

 

Milan Dostál, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur