Podmínky cestování do Malajsie
19.04.2024 / 02:30 | Aktualizováno: 07.06.2024 / 02:45
VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:
Aktuální informace o podmínkách vycestování z ČR a vstupu do ČR jsou zveřejněny na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.
Občané ČR nepodléhají při cestách nepřesahujících 90 dnů vízové povinnosti (s výjimkou pobytů za účelem výdělečné činnosti, studia a lékařského zákroku). Nejdříve tři dny před cestou je třeba vyplnit online příjezdovou kartu (MDAC). Při překračování hranic může být vyžadováno předložení vyplněného celního formuláře K7.
Při vstupu do země, zejména přes pozemní hranici (z Thajska, Indonésie či ze Singapuru) je nezbytné obdržet od malajsijských imigračních orgánů vstupní razítko do pasu. Jeho případná absence je při výstupu ze země považována za důkaz ilegálního pobytu, automaticky trestaného vězením (až tři měsíce), pokutou (cca 16 000 Kč) a následným vyhoštěním.
Malajsijské imigrační orgány současně přísně kontrolují dodržení maximální délky povoleného pobytu (90 dnů v případě cest v rámci bezvízového styku) a odmítají vpustit na území Malajsie osoby, které tuto dobu předtím překročily, respektive opakovaně využili v celém rozsahu jen s minimální přestávkou (příklad: Osoba strávila v Malajsii 85 dnů, pak vycestovala na dva dny např. do Singapuru, vrátila se a znovu v Malajsii pobývala 80 danů, pak opět vycestovala na dva dny např. do Thajska a hodlá se opět vrátit do Malajsie a pokračovat tam v pobytu).
Během pobytu ve státech Kelantan, Terengganu, Perak, Kedah a Perlis včetně přiléhajících ostrovů (Langkawi, Perhentian, Redang a další) může být vyžadováno od všech osob včetně zahraničních turistů dodržování kodexu oblékání vycházejícího z práva šaría (syariah dress-code), a to i na pláži a při koupání v moři. V praxi to znamená plně zahalené tělo (žádné krátké rukávy či nohavice), u žen i zcela zahalené vlasy. Porušení tohoto pravidla může být trestáno.
sledujte nás na