česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Aircraft Industries 2023
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Incomingová mise malajsijských firem v oblasti leteckého průmyslu

Malajsie dlouhodobě aspiruje stát se centrem v oblasti leteckého průmyslu pro jihovýchodní Asii. Letecký průmysl je hlavní prioritou současné vlády a také jedno z nejperspektivnějších odvětví pro české exportéry v Malajsii.
 

Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Moravským leteckým klustrem připravilo ve dnech 6. až 11. listopadu 2023 projekt na podporu ekonomické diplomacie – incomingovou misi do ČR za účasti několika významných malajsijských firem (Menteri Besar Incorporated, Selati, Invest Selangor, Aerovione a HICOM-Teck See Manufacturing).

České podniky, asociace a další subjekty z oblasti leteckého průmyslu se představili  malajsijským partnerům během dvou odborných seminářů v Praze a Kunovicích.  Malajsijská delegace dále uskutečnila návštěvu a bilaterální jednání ve vybraných českých firmách (Úřad pro civilní letectví, Czech Aviation Training Center, LOM Praha, ProLab Engineering, Česká zemědělská univerzita, Primoco, Mesit, Aircraft Industries, Czech Sport Aircraft, BRM AERO, MGM COMPRO, TOS Hulín, TOS Kuřim, letiště Karlovy Vary a F-Air).

Příležitostí k neformálnímu networkingu, osobním setkáním a vytváření nových kontaktů na obou stranách byla podpořena několika společenskými podniky jak v Praze, tak i Kunovicích.

Malajsie má ambiciózní plány na rozvoj leteckého průmyslu, které jsou detailně zakomponovány do tzv. The Malaysian Aerospace Blue Print 2030. Kromě dobře rozvinutého leteckého ekosystému je tento klíčový sektor podporován různými subvencemi nejen federální vládou, ale také státem Selangor, kde se nachází hlavní centrum v oblasti aerospace. České podniky mají příležitost dodávat produkty sofistikovanějších letadlových zařízení, ale také dronů či se podílet na budování nového výzkumného a vývojového centra pro letectví.

Renata Brandstätterová, ekonomický diplomat, Velvyslanectví ČR v Kuala Lumpur

 

 

Galerie


Letecká mise 2023