česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Festka
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český výrobce designových kol FESTKA uspěl v Malajsii

Česká republika zvýšila prostřednictvím designových kol české firmy FESTKA svou viditelnost v Malajsii, a to díky úspěšné expanzi těchto luxusních výrobků na náročném malajsijském trhu. Úspěch české značky však není náhoda. Malajsie disponuje dobře situovaným, bonitním trhem, navíc umocněným růstem segmentu cyklistiky, a dobře zavedeným partnerem v podobě lokálního distributora. I proto se Malajsie etabluje jako odrazový trh pro celou oblast jihovýchodní Asie. Tento úspěch představuje významnou inspiraci i pro další české značky, pro které byl tento exotický trh prozatím příliš vzdálený. A nemusí se jednat pouze o oblast cyklistiky, designu či luxusního zboží.
 

Společnost FESTKA, známá svým dokonalým řemeslným zpracováním a avantgardním designem, si v Malajsii rychle vybudovala působivou přítomnost, když místními ulicemi jezdí již více než 60 jejich kol vyrobených na míru. Tato precizně ručně vyrobená díla uchvátila srdce malajsijských cyklistů, kteří oceňují nejen jejich výkon, ale také jejich výrazný estetický půvab.

 

FESTKA, dodavatel na zakázku vyráběných silničních kol v České republice, slaví svůj významný růst v Malajsii, který představuje milník v expanzi značky napříč dalšími  oblastmi Asie. Jádrem tohoto úspěchu je přitom strategické partnerství se Cyclist Wardrobe, uznávaným prémiovým obchodem s jízdními koly, který se nachází na předměstí Kuala Lumpur ve městě Petaling Jaya. S využitím odborných znalostí a zakořeněné regionální přítomnosti prémiového obchodu s jízdními koly FESTKA hladce pronikla do místní cyklistické komunity a hluboce rezonovala mezi nadšenci i profesionály. S tím, jak se značka zaměřuje na horizont roku 2025, jsou připraveny ambiciózní plány, jak ještě více rozšířit její dosah a využít rozsáhlou distribuční síť Cyclist Wardrobe, aby se spojila s širším spektrem nadšenců cyklistiky po celém asijském kontinentu. S tím pomáhá firmě i Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur, které stimuluje tyto aktivity prostřednictvím dalších forem spolupráce.

 

 

Zakladatelé Michael Moureček and Ondřej Novotný, kteří navštívili Malajsii osobně v únoru 2024, a setkali se při této příležitosti s velvyslancem Jurajem Koudelkou, při této příležitosti poznamenali: „Je to úplně jiné, než na co jsme zvyklí v Evropě. Silniční cyklistika nemá v Malajsii dlouhou tradici a lidé ji nevnímají jako výkonnostní sport. Pro místní je však cyklistika více než jen sport. Je to životní styl. Málokdy uvidíte někoho jezdit na kole samotného. Lidé rádi jezdí ve skupinách a každá jízda má na konci přestávku v kavárně nebo na jídlo. Někdy obojí, protože Malajci opravdu milují jídlo víc než cokoli jiného. Cyklistika zaznamenala během pandemie obrovský nárůst popularity. Lidé začali jezdit doma na Zwift, připojovali se online, a když skončila karanténa, začali spolu jezdit venku. Malajsie má také na rozdíl od Thajska výhodu dobré silniční sítě s hustotou dopravy podobnou té naší.“

 

Pro ty, které zaujala úspěšná cesta FESTKY, a které uchvátila přitažlivost jejích inovativních designů kol, vyzýváme, aby se ponořili hlouběji do příběhu v Malajsii a nechali se inspirovat jejich úspěchem.

 

Milan Dostál, obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Kuala Lumpur